Něco o mně

Ing. Vladislav Slabý z Prahy 10
email: info@cesacek.cz


IMG_1553

Rozdávám radost, prodávám zdraví.

Tak lze dnes nazvat činnost, kterou od roku 1994 v české republice provádí autor patentovaného česáčku na ovoce. Radost projeví každý, kdo si česáček zkusí a je přitom upřímný. Ti neupřimní řeknou: „To je páka“ a odejdou (někteří z nich se zakódovaným principem česáčku ve své paměti, aby si jej sami doma udělali). Ti upřimní jsou nadšeni a pokud ovoce mají, česáček je jejich.

A pokud jde o to zdraví, tak autor eviduje již 619 těch, kteří následkem česání ovoce a ořechů již nejsou mezi námi. Těch, kteří spadli a mají nějaké následky, je mnohonásobně víc.

Autor na výstavách předvádí širokou škálu použití tohoto vynálezu: sběr malých, velkých, lehkých i těžkých předmětů, ukazuje nový systém česání ovoce, možnost manipulace se žárovkou, vajíčkem i možnost čištění okapových žlabů (rýn). Přitom vznikají další a další použití. Prodloužená ruka vznikla jako česáček ovoce a postupně se z ní stává všestranný pomocník. Je s ní žádáno také o tři Guinnessovy rekordy – zašroubována žárovka ve výšce 6,51 m, sbírán korálek velikosti borůvky na vzdálenost 5,64 m a nejjednodušší výrobek s největším počtem výhod – 250.

Velkou radost autorovi udělal zábavný televizní pořad „KUFR“, kdy 23. 11. 1997 večer a 27. 11. dopoledne byl panem Zedníčkem jako poslední předmět uveden česáček jako „pomůcka pro výměnu žárovek nebo česáček na ovoce nebo pomůcka pro odchyt slepic a nebo dálkový podavač vysvědčení. To nám poslal pan Ing. Vladislav Slabý z Prahy 10. Ale Aleš ještě tady má: Je to tak. On pan Ing., ten by řekl, že je to na všechno, poněvadž on je do toho jaksi zamilován, no na všechno i na ty slepice, on mi napsal 190 možností, na příklad – uchopíte hada, v letadle vyndáte předmět spadlý za sedadlo, v metru předmět z kolejiště, dáte ptáčky do hnízda, pomůcka pro loutkáře, upadne-li kašpárkovi noha, sundáte roj včel a utíkáte a utíkáte“.

Česáček by si měli zkusit všichni, kdo jen pohledem projeví o něj zájem. Pokud zkoušku budou odmítat, může se stát, že v této krásné české zemi budeme nakonec zkoušet jen výrobky zahraniční.